top of page

מלחמת הטיפים של המלצרים במקדש השניצל

שלושה מלצרים מקפה נואר החליטו כי אין סיבה שהם יממנו מכיסם את שאר העובדים, ויצאו למאבק על תנאי העסקתם. אם יצליחו, הם עשויים לשנות את הסכמי העבודה בענף שמעסיק קרוב ל–100 אלף צעירים

בית הדין לעבודה: אין להגביל עבודה פרטית של רופאים ללא משא ומתן עמם

פסק הדין קובע כי המדינה לא תוכל להכתיב למנהלי בתי החולים ולרופאים כללים ומגבלות על עבודות נוספות שלהם ■ המשמעות: מנהלי בתי החולים שכיכבו בדו"חות מבקר המדינה יוכלו לעת עתה להמשיך ולעסוק בעבודות נוספות ■ בכיר במערכת הבריאות: "ההפקרות תימשך"

מנהלי בתי החולים הממשלתיים יוכלו לעת עתה להמשיך לתחזק עבודות פרטיות לצד עבודתם בתפקיד הבכיר בבית חולים - כך קבע אתמול (ב') בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. 

בג"ץ דחה את עתירת ההסתדרות הרפואית נגד מינוי מנכ"ל שאינו רופא למשרד הבריאות

שופטי בג"ץ קבעו כי המינוי של משה בר סימן טוב, שאינו רופא, לא מצדיק התערבות בית המשפט, אך סייגו: "נעשה בנידון ניסוי שיש בו חידוש - יש רק לקוות שהניסוי יצליח. האחריות המוטלת על כתפיו כבדה"

בג"ץ דחה אתמול את עתירת ההסתדרות הרפואית נגד מינוי משה בר סימן טוב למנכ"ל משרד הבריאות, משום שאינו רופא. בר סימן טוב כיהן במשך שש שנים כסגן ראש אגף התקציבים, והיה אחראי על מערכת הבריאות.

בית הדין הארצי לעבודה: ועד פנימי אינו ועד עובדים יציג

בית הדין הארצי קבע בדיון בערעור של ההסתדרות נגד מנורה מבטחים והוועד הפנימי כי "ועד פנימי אינו יכול להיות ועד יציג"

בית הדין הארצי לעבודה, בראשות סגנית הנשיא, השופטת ורדה וירט ליבנה, קבע היום (ב') כי ארגון פנימי אינו ועד אותנטי, ואינו בגדר ארגון עובדים יציג, זאת לאחר שההסתדרות על החלטת בית הדין האזורי לא נתן הכרעה ברורה בנושא היציגות.

בג"ץ בפסיקה דרמטית: גמלאים שפרשו משירות המדינה יזכו לתוספת משמעותית

הסכום הכולל שיקבלו עשרות אלפי גמלאים מוערך במאות מיליוני שקלים

עשרות אלפי גמלאים שפרשו משירות המדינה יקבלו תוספת של אלפי שקלים לגמלתם, בעקבות פסיקה דרמטית של בג"ץ, המסיימת סכסוך משפטי שהתחיל לפני יותר מעשור. הסכום הכולל שיקבלו הגמלאים מוערך במאות מיליוני שקלים.

ביה"ד לעבודה אסר על אמדוקס להכיר בוועד העובדים הפנימי כארגון יציג

השופטת קבעה כי "הארגון הוקם במטרה לחסום ארגון עובדים אחר, ולא מתוך מטרה אותנטית מקורית של ארגון עובדים".

בית הדין האזורי לעבודה בת"א קבע אתמול כי ועד העובדים הפנימי - "ארגון עובדי אמדוקס" - אינו עומד בתנאים להכרה כארגון עובדים ואינו מוסמך לחתום על הסכם קיבוצי ואסר על הנהלת אמדוקס להכיר בו כארגון יציג.

קרן הפנסיה הוותיקה של אגד תשלם ל-1070 גמלאיה כ-500 מיליון שקל

הקרן שבשליטת האוצר תחויב לקלוט את כל קבוצת הגמלאים בגילאי 60-67 באופן רטרואקטיבי - מאוקטובר 2003

בתום שלוש שנים של מאבק משפטי בין גמלאי אגד לבין קרן הפנסיה הוותיקה של החברה, קבע אתמול בית המשפט העליון כי הקרן תשלם לאגד קרוב ל-500 מיליון שקל, להבטחת זכויות הפנסיה של 1,070 גמלאים. הפסיקה פוגעת קשות במשרד האוצר ובמנכ"לית עמיתים (קרנות הפנסיה הוותיקות), יעל אנדורן, שהחליטה לפני שלוש שנים להפסיק את תשלומי הפנסיה לקבוצת הגמלאים בגילאי 60-67.

המרצים ניצחו: אוניברסיטת ת"א תשפר את תנאי הפנסיה

ארגון הסגל האקדמי זכה בתביעתו נגד המעבר מפנסיה צוברת, המשתלמת יותר לעובדי המוסד, לפנסיה תקציבית

אוניברסיטת תל אביב תיאלץ להפריש עשרות מיליוני שקלים כדי לשלם למרצים הבכירים המועסקים בה פנסיה תקציבית משופרת משמעותית לעומת הפנסיה הצוברת שהיא עמדה לשלם להם - כך פסק בסוף השבוע שעבר בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, בעקבות תביעה שהגיש ארגון הסגל האקדמי הבכיר נגד הנהלת אוניברסיטת תל אביב.

בית הדין הארצי לעבודה הוציא צווי מניעה לרופאים המתמחים

הרופאים המתמחים איימו להשבית את בתי החולים החל מהבוקר

בית הדין הארצי לעבודה בירושלים הוציא הלילה (חמישי) צווי מניעה לעיצומי הרופאים המתמחים, הנוטשים את בתי החולים בימים האחרונים. בהחלטה נכתב כי פעולותיהם של המתמחים, במחאה על ההסכם המתגבש בין ההסתדרות הרפואית לאוצר, הם בגדר שביתה בלתי חוקית. עוד הוחלט בדיון, שנמשך לתוך הלילה, להמשיך במשא ומתן אינטנסיבי בין ההסתדרות הרפואית (הר"י) לאוצר, בהסכמת שני הצדדים.

הקלדניות השיגו עוד 1,000 שקל בחודש - ואיומי השביתות גוברים

השבוע שבתו קלדניות בתי המשפט לצד עובדי הביטוח הלאומי ורשות המים - ונראה כי יו"ר ההסתדרות שובר את האיפוק שכפה על עצמו מתחילת כהונתו. האם השביתות יחזרו למשק ב-2010?

ביניש: לא ראוי שאין שר בריאות בישראל

נשיאת העליון אמרה את הדברים בדיון בבג"ץ בעתירת ההסתדרות הרפואית בדרישה למנות שר בריאות במשרה מלאה, אך הדגישה כי יש קושי משפטי להתערב בנושא

ההסתדרות לבג"ץ: ביה"ד לעבודה פגע במאות אלפי גמלאים

ההסתדרות דורשת שקרנות הפנסיה הוותיקות צריכות לחשב את הקצבה של העובדים על פי המשכורת בעת הפרישה ולא על פי המשכורת האחרונה שלהם בקרן

ההסתדרות הגישה היום עתירה לבג"ץ בבקשה לבטל פסק דין של בית הדין הארצי לעבודה שקבע כי קרנות הפנסיה הוותיקות ייקבעו את הקצבה לגמלאים על פי המשכורת האחרונה שלהם בקרן, ולא על פי המשכורת האחרונה לעבודתם. בכך נפגע קשות הסדר הרציפות שהיה נהוג מאז 1973 ועד לשנת 2003.

עו"ד של המעסיקים העשירים ראש בראש מול עו"ד שלוחמת למען העובדים

פרויקט מיוחד: לכבוד 1 במאי הפגשנו את ארנה לין ונחום פינברג - שני הקצוות האידיאולוגיים של שוק העבודה - לשיחה על מצב העובדים בארץ. מתברר שגם מחוץ לבית המשפט הם מתקשים להגיע להסכמה.

ביה"ד לעבודה: גם מעסיק לא מאורגן חייב להכיר בנציגות העובדים ולנהל עמה מו"מ

החלטה ניתנה במסגרת תביעה שהגישו עובדי גן המדע במכון דוידסון נגד המכון

החלטה תקדימית של בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב נפסק כי גם במקום עבודה לא מאורגן, בו מועסקים העובדים באמצעות חוזים אישיים, המעסיק חייב להכיר בנציגות העובדים ולנהל עמה משא ומתן.

בג"ץ ביטל מינוי מנכ"ל הרשות נגד סמים בגלל העדפה מתקנת לנשים

ועדת האיתור העדיפה את יעל ארן על פני יאיר גלר, אך רה"מ לשעבר אהוד אולמרט החליט למנות את גלר

באופן יוצא דופן, הורה אתמול בג"ץ לבטל את מינויו של יאיר גלר שמונה למנכ"ל הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול. זאת, מאחר שהליך מינויו לתפקיד לא לקח בחשבון את עקרון הייצוג השוויוני, שלפיו יש להעדיף אשה לתפקיד במקרה של כישורים שווים.

עתירה: שכר שווה לשני המינים במשרות דומות

שדולת הנשים עתרה לבג"ץ ודרשה לקבוע כי אם הוכח ששכר אישה נמוך לפחות ב-35% משכרו של גבר בעבודה זהה – יש לפצותה

נשים דורשות שכר שווה: שדולת הנשים, יחד עם אורית גורן, עובדת בחברת "הום סנטר", עתרו היום (א') לבג"ץ בבקשה לתקן פסק דין של בית הדין הארצי לעבודה ולקבוע כי די בכך שעובדת הוכיחה ששולם לה שכר הנמוך ב-35 אחוז ביחס לעובד אחר, גבר, שביצע עבודה זהה לשלה, והמעסיק לא סיפק נימוק ראוי לפער שכר משמעותי זה –כדי לזכות אותה בפיצויים ללא הוכחת נזק, לפי חוק שוויון הזדמנויות בעבודה.

bottom of page